BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Wyłoniono najlepszych w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

6 marca, w hali widowiskowo-sportowej w Chęcinach, uczniowie ze szkół z terenu Gminy i Miasta Chęciny wzięli udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W swoich kategoriach najlepsi okazali się: Wojciech Gołuzd, Paulina Gabryś oraz Michał Kot i to oni będą reprezentowali naszą gminę w eliminacjach szczebla powiatowego.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej to inicjatywa, której głównym celem jest szerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, ratownictwa, ekologii oraz historii i tradycji strażackiej. Uczestników gminnych eliminacji powitał burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski. Wyraził uznanie dla zaangażowania dzieci i młodzieży. - Cieszę się, że podjęliście się zgłębiania tak istotnej wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Ten konkurs to nie tylko swoisty sprawdzian, ale także cenna nauka kształtowania postaw odpowiedzialności i świadomości. Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom! – mówił burmistrz.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych z Bolmina, Chęcin, Łukowej, Tokarni i Wolicy, jak również uczniowie z Powiatowego Zespół Szkół w Chęcinach. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe – uczniowie szkół podstawowych klas I-IV, uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Konkurs odbył się w formie pisemnego testu, którego ocenę powierzono jury, w skład którego weszli doświadczeni strażacy: mł. bryg. Paweł Nyk z JRG PSP nr 4 w Kielcach, sekcyjny Andrzej Kusaj z Komendy Miejskiej PSP w Kielcach, Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej – druh Andrzej Iwański oraz Komendant Gminny Związku OSP w Chęcinach – druh Jarosław Idziak.

Wyniki konkursu potwierdziły zaangażowanie i wiedzę uczestników. Na podium w swoich grupach wiekowych stanęli:

Grupa 1 – uczniowie szkół podstawowych klas I-IV:

I miejsce – Wojciech Gołuzd (SP Tokarnia)

II miejsce – Magdalena Papińska (SP Chęciny)

III miejsce – Zuzanna Iwańska (SP Wolica)

Grupa 2 – uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII:

I miejsce – Paulina Gabryś (SP Łukowa)

II miejsce – Krzysztof Gogół (SP Bolmin)

III miejsce – Maja Włodarczyk (SP Bolmin)

Grupa 3 – uczniowie szkół ponadpodstawowych:

I miejsce – Michał Kot (PZS Chęciny)

II miejsce – Nikola Wojsa (PZS Chęciny)

III miejsce – Antonina Gawor (PZS Chęciny)

Podczas ogłoszenia wyników byli obecni także dyrektorzy szkół, rodzice oraz opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom!

Katarzyna Kazusek-Stępień

 

Partnerzy :

Gmina i Miasto Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne

Muzeum Wsi Kieleckiej

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej
w Chęcinach

Geopark Świętokrzyski

Jaskinia Raj

Portal Informacji Kulturalnej
wici.info
Świętokrzyskie wirtualnie

Kielce Raj dla dzieci

 

© 2023 Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach
ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny
tel. 41 3151097
http://www.ckis.checiny.pl
email: sekretariat@ckis.checiny.pl
NIP: 959-15-58-476

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje projekt "Zaczytani chęcinianie” dofinansowany
w ramach Programu Rządowego. Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje zadanie pn.: "Miejsce dla sztuki" w ramach Programu Infrastruktura domów kultury, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.