BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Zagraliśmy 23. Finał WOŚP w Chęcinach

Już po raz 23. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 11 stycznia cała Polska, i nie tylko, została zalana falami czerwonych serduszek i tęczowych wiatraków, które były symbolem tegorocznego finału. Telewizja, radio, koncerty, licytacje wszystko kręciło się wokół ekipy Jurka Owsiaka. Do ogólnopolskiej akcji włączyła się również Gmina i Miasto Chęciny. Tegoroczna akcja  przeznaczona jest na sprzęt potrzebny do diagnostyki w pediatrii, onkologii i kardiochirurgii dziecięcej, a także na godną opiekę  ludzi w podeszłym wieku.

Przez cały dzień  21 wolontariuszy ze sztabu działającego przy Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach kwestowało w całej gminie. Tego dnia, na każdym kroku można było spotkać dzieci i dorosłych, którzy z dumą, niczym odznakę, nosili na piersiach czerwone serca.

 Finał naszej akcji odbył w hali „Pod Basztami”, gdzie od godziny 16 rozpoczęły się koncerty, pokazy taneczne i oczywiście licytacje. Zgromadzona widownia doskonale bawiła się podczas  występów zespołów Lazur, Mini Lazur, The Dreams, Nutki, Zamkowe Duszki, Capoeira Kielce i Merkury.

Nie zapominając o idei WOŚP, pomiędzy występami odbywały się licytacje cennych
 i ciekawych przedmiotów przekazanych na rzecz Orkiestry przez władze naszej gminy, zaprzyjaźnionych polityków szczebla wojewódzkiego i narodowego a także lokalnych  przedsiębiorców. Najwyższą cenę podczas licytacyjnych potyczek uzyskał obraz olejny przedstawiający Zamek Chęciński, przekazany na aukcję przez Burmistrza Gminy
 i Miasta Chęciny, Roberta Jaworskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również koszulki  Korony Kielce i  Effectora Kielce oczywiście z autografami zawodników, zestawy piśmiennicze i słodkie serduszka z cukierni Pana Ryszarda Ramiączka.

Serdecznie dziękujemy za wrażliwość i okazane serce  darczyńcom, wolontariuszom, gościom przybyłym na imprezę finałową oraz wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących. Zebrane fundusze zasilą konto Fundacji WOŚP i z pewnością zostaną przekazane na szczytny cel.

W najbliższym czasie poinformujemy państwa o  wysokości  kwoty zebranej przez sztab w Chęcinach.

Jeszcze raz Dziękujemy i zapewniamy, że będziemy grać z Wielką Orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej.

Magdalena Kręciała

 

Partnerzy :

Gmina i Miasto Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne

Muzeum Wsi Kieleckiej

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej
w Chęcinach

Geopark Świętokrzyski

Jaskinia Raj

Portal Informacji Kulturalnej
wici.info
Świętokrzyskie wirtualnie

Kielce Raj dla dzieci

 

© 2023 Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach
ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny
tel. 41 3151097
http://www.ckis.checiny.pl
email: sekretariat@ckis.checiny.pl
NIP: 959-15-58-476

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje projekt "Zaczytani chęcinianie” dofinansowany
w ramach Programu Rządowego. Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje zadanie pn.: "Miejsce dla sztuki" w ramach Programu Infrastruktura domów kultury, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.