BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Świetlice

Przedszkolaki z Wolicy z wizytą w bibliotece

Osiemnastego października 2021 roku przedszkolaki oraz zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej w Wolicy odwiedziły Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Chęcinach. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem słuchały o pracy w bibliotece, o książkach i korzyściach płynących z czytania. Z przyjemnością zwiedziły wnętrza wypożyczalni i czytelni  oraz obejrzały bogate zbiory chęcińskiej  biblioteki. Dzieci zapoznano również z kampanią Instytutu Książki pod nazwą „Mała książka – wielki człowiek”. Przedszkolaki dowiedziały się, że mają możliwość otrzymania wyprawki Małego Czytelnika, czyli książeczki i specjalnej karty do zbierania naklejek, pod warunkiem, że rodzice zapiszą je do biblioteki.

Punktem kulminacyjnym spotkania z dziećmi było  przedstawienie Teatrzyku Kamishibai pt. „Plastuś” w oparciu o powieść Marii Kownackiej - „Plastusiowy pamiętnik”. Teatrzyk sprawił dzieciom ogromną radość, którą wyraziły gromkimi brawami i promiennymi uśmiechami.

Spotkanie wzbogaciła specjalnie przygotowana na tę okazję muzyka – wesołe piosenki o książkach i czytaniu. Na koniec wizyty dzieci dostały drobne upominki  - książeczki i barwne zakładki. Radości nie było końca. Wizyta dzieci w bibliotece była pełna emocji i niezapomnianych wrażeń.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chęcinach

Partnerzy :

Gmina i Miasto Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne

Muzeum Wsi Kieleckiej

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej
w Chęcinach

Geopark Świętokrzyski

Jaskinia Raj

Portal Informacji Kulturalnej
wici.info
Świętokrzyskie wirtualnie

Kielce Raj dla dzieci

 

©ˆ 2013 Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach
ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny
tel. 41 3151097
http://www.ckis.com.pl
email: sekretariat@ckis.checiny.pl
NIP: 959-15-58-476

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje projekt "Zaczytani chęcinianie” dofinansowany w ramach Programu Rządowego. Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje zadanie pn.: Miejsce dla sztuki" w ramach Programu Infrastruktura domów kultury, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.