BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Świetlice wiejskie

Przedszkolaki z Wolicy z wizytą w bibliotece

Osiemnastego października 2021 roku przedszkolaki oraz zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej w Wolicy odwiedziły Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Chęcinach. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem słuchały o pracy w bibliotece, o książkach i korzyściach płynących z czytania. Z przyjemnością zwiedziły wnętrza wypożyczalni i czytelni  oraz obejrzały bogate zbiory chęcińskiej  biblioteki. Dzieci zapoznano również z kampanią Instytutu Książki pod nazwą „Mała książka – wielki człowiek”. Przedszkolaki dowiedziały się, że mają możliwość otrzymania wyprawki Małego Czytelnika, czyli książeczki i specjalnej karty do zbierania naklejek, pod warunkiem, że rodzice zapiszą je do biblioteki.

Punktem kulminacyjnym spotkania z dziećmi było  przedstawienie Teatrzyku Kamishibai pt. „Plastuś” w oparciu o powieść Marii Kownackiej - „Plastusiowy pamiętnik”. Teatrzyk sprawił dzieciom ogromną radość, którą wyraziły gromkimi brawami i promiennymi uśmiechami.

Spotkanie wzbogaciła specjalnie przygotowana na tę okazję muzyka – wesołe piosenki o książkach i czytaniu. Na koniec wizyty dzieci dostały drobne upominki  - książeczki i barwne zakładki. Radości nie było końca. Wizyta dzieci w bibliotece była pełna emocji i niezapomnianych wrażeń.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chęcinach