BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Świetlice

Świetlice administrowane przez Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach jest administratorem świetlic na terenie Gminy Chęciny: w Czerwonej Górze, Miedziance, Tokarni, Łukowej, Ostrowie, Siedlcach, Wolicy i Lipowicy.

Podjęte w świetlicach działania ukierunkowane są na rozwój zainteresowań wychowanków i zaspokajanie potrzeb opiekuńczo-wychowawczych. Podczas organizowania zajęć dużą uwagę przywiązuje się do kształtowania umiejętności współdziałania w grupie; nawiązywania pozytywnych kontaktów interpersonalnych; umiejętności rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb, przekonań i uczuć; umiejętności panowania nad emocjami, jak również na upowszechnianie zasad kultury osobistej oraz przestrzegania przyjętych zasad i norm zachowania się w świetlicy.

Podopieczni korzystają z gier, zabawek oraz wszelkich materiałów plastycznych w które świetlice są na bieżąco doposażane. W obiektach organizowane są także liczne zabawy, konkursy i turnieje. Wśród działań świetlic znajdują się: gry i zabawy grupowe, zajęcia plastyczno-techniczne, gry planszowe, zajęcia teatralno-muzyczne, zajęcia audiowizualne, konkursy, zagadki, turnieje sportowe, zajęcia grupowe na świeżym powietrzu, spacery po okolicy. W ramach ferii zimowych i wakacji organizowane są zajęcia wyjazdowe: kino, wrotki, park trampolin, basen, park linowy i wiele innych.

Główne zadania świetlic to właściwa organizacja czasu pracy po lekcjach, kształtowanie nawyków kultury osobistej i współżycia w grupie; rozwijanie zainteresowań oraz pogłębianie zdolności podopiecznych; organizacja właściwego wypoczynku i kulturalnej rozrywki, a także współpraca ze środowiskiem lokalnym. W niektórych obiektach działają również Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich, które integrują dorosłych mieszkańców danych miejscowości.

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.


275750361 2121769271321189 3963821462657191192 nŚwietlica w Czerwonej Górze

Instruktor: p. Grzegorz Poczucek

 

 

 


DSC 0899Świetlica w Lipowicy

Instruktor: p. Alina Janusz

 

 

 


DSC 0094Świetlica w Łukowej

Instruktor: p. Ewelina Jastrzębska i p. Katarzyna Bukowska

 

 

 


DSC 0029Świetlica w Miedziance (budynek Muzealnej Izby Górnictwa Kruszcowego)

Instruktor: p. Monika Kulińska, p. Dorota Bednarz

 

 


DSC 0123Świetlica w Ostrowie

Instruktor: p. Katarzyna Bukowska, p. Anna Żądecka

 

 

 


Świetlica w Siedlcach

Instruktor: p. Alicja Misiorek


Świetlica w Tokarni

Instruktor: p. Edya Jarząbek, p. Katarzyna Łaganowska


DSC 0022Świetlica w Wolicy

Instruktor: p. Katarzyna Bukowska, p. Agnieszka Gajos

 

 


 

 

 

 

Partnerzy :

Gmina i Miasto Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne

Muzeum Wsi Kieleckiej

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej
w Chęcinach

Geopark Świętokrzyski

Jaskinia Raj

Portal Informacji Kulturalnej
wici.info
Świętokrzyskie wirtualnie

Kielce Raj dla dzieci

 

©ˆ 2013 Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach
ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny
tel. 41 3151097
http://www.ckis.com.pl
email: sekretariat@ckis.checiny.pl
NIP: 959-15-58-476

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje projekt "Zaczytani chęcinianie” dofinansowany w ramach Programu Rządowego. Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje zadanie pn.: Miejsce dla sztuki" w ramach Programu Infrastruktura domów kultury, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.