BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Festiwal Kultury Żydowskiej Chęciny 15-17 września 2023 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym, cyklicznym wydarzeniu jakim jest Festiwal Kultury Żydowskiej. Już po raz szesnasty w Chęcinach przez trzy dni będą odbywały się wydarzenia związane z Kulturą Żydowską.

W najbliższy piątek uczniowie klas IV – VIII wezmą udział w warsztatach, których tematyką będzie Synagoga i jej znaczenie w kulturze żydowskiej. Następnie młodzież przemaszeruje szlakiem miejsc związanych historycznie z narodem żydowskim w celu ich upamiętnienia.

W sobotę od godz. 17:00 zapraszamy do hali „Pod Basztami” gdzie będzie czekała prawdziwa uczta. Odbędzie się pokaz kulinarny z potrawami żydowskimi przygotowany w ramach projektu Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, rozstrzygnięty zostanie również konkurs na „Najsmaczniejszy cymes”. Dla wszystkich Państwa, chęcińscy restauratorzy i cukiernicy przygotują kolację w klimacie szabatu. Smaczne dania zaserwują: Pierogarnia & Bistro Ze Smakiem, Cukiernia u Ramiączka, Zajazd Pod Srebrną Górą oraz Bao Yaga Kuchnia Autorska. Przedstawiony zostanie również spektakl pt. „Sztetl Kraśnicki” przygotowany przez teatr „No to co” z Kraśnika.

W niedzielne popołudnie o godz. 16:00 zapraszamy do obejrzenia prezentacji tanecznej uczniów ze szkół w Chęcinach, Bolminie i Tokarni. Wystąpią także dzieci z zespołu „Uśmiech” z WDK w Kielcach w inscenizacji taneczno-muzycznej. Chęciński Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprezentuje skecze, a wieczór zakończy występ zespołu klezmerskiego „Szalom Chełm”. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych wydarzenie zostanie przeniesione z Rynku Górnego do hali „Pod Basztami”.

Wstęp na Festiwal Kultury Żydowskiej jest wolny.

Wydarzenie współfinansowano z projektu Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

Partnerzy :

Gmina i Miasto Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne

Muzeum Wsi Kieleckiej

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej
w Chęcinach

Geopark Świętokrzyski

Jaskinia Raj

Portal Informacji Kulturalnej
wici.info
Świętokrzyskie wirtualnie

Kielce Raj dla dzieci

 

©ˆ 2013 Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach
ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny
tel. 41 3151097
http://www.ckis.com.pl
email: sekretariat@ckis.checiny.pl
NIP: 959-15-58-476

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje projekt "Zaczytani chęcinianie” dofinansowany w ramach Programu Rządowego. Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje zadanie pn.: Miejsce dla sztuki" w ramach Programu Infrastruktura domów kultury, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.