BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Zjawiskowy występ zespołu tanecznego Cracovia Danza na Zamku Królewskim w Chęcinach

Zamek Królewski w Chęcinach od dziesiątek lat przyciąga rzesze turystów zainspirowanych jego wielowiekową historią i wspaniałą architekturą. Majestatycznie wznoszący się nad Chęcinami zabytkowy obiekt w minioną sobotę stał się zachwycającym tłem dla spektakularnego występu krakowskiego zespołu tanecznego Cracovia Danza.

W epokowych strojach, niezwykłej choreografii, wieczorową porą u podnóża chęcińskiej warowni zaprezentowali się tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza pod kierownictwem Romany Agnel. Spektakl „Roztańczony Renesans” został zainspirowany zapisami polskich obyczajów dworskich z czasów ostatnich Jagiellonów. W świat renesansowego balu przeniosły obecnych zaprezentowane w przedstawieniu tańce w stylu włoskim i francuskim. Całości dopełniły bogato zdobione stroje oraz pięknie stylizowane maski.

Występ baletu jest częścią trasy w ramach Ortus de Polonia – Mikołaj Zieleński – Szczyt i zwieńczenie polskiego Renesansu w sercu Europy. W Chęcinach został zorganizowany między innymi dzięki zaangażowaniu Opcji Benedykta, Gminy i Miasta Chęciny, Zamku Królewskiego w Chęcinach oraz Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach.

Piękno i charakter wydarzenia choćby w części oddają prezentowane zdjęcia. Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii.

Zamek Królewski w Chęcinach


 

Partnerzy :

Gmina i Miasto Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne

Muzeum Wsi Kieleckiej

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej
w Chęcinach

Geopark Świętokrzyski

Jaskinia Raj

Portal Informacji Kulturalnej
wici.info
Świętokrzyskie wirtualnie

Kielce Raj dla dzieci

 

©ˆ 2013 Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach
ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny
tel. 41 3151097
http://www.ckis.com.pl
email: sekretariat@ckis.checiny.pl
NIP: 959-15-58-476

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje projekt "Zaczytani chęcinianie” dofinansowany w ramach Programu Rządowego. Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje zadanie pn.: Miejsce dla sztuki" w ramach Programu Infrastruktura domów kultury, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.