BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Koszerny konkurs - na najsmaczniejszy CYMES!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym na najlepszy Cymes! Czekamy na Wasze samodzielnie zrobione danie kuchni żydowskiej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej w dn. 16.09.2023 r. w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, gdzie będzie miała miejsce prezentacja i degustacja potraw konkursowych. Na zwycięzcę czeka nagroda!

Warunki uczestnictwa:

1.      W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat.

2.      Potrawę konkursową należy dostarczyć w dn. 16.09.2023 r. do Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny do godz. 17.00.

3.      Wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie do biura CKiS lub przesłanie na adres emailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

4.      Podpisanie oświadczenia.

5.      Zapoznanie się z regulaminem konkursowym.

Cymes to danie rodem z kuchni żydowskiej. Podaje się je w radosne święta żydowskie – święto Pascha i Rosz ha – Szana. Potrawa głównie złożona jest z warzyw i owoców, głównie z marchwi, suszonych śliwek i jabłek. Może występować także w wersji z ziemniakami, innymi warzywami, mięsem oraz różnymi suszonymi owocami. Składniki są duszone lub pieczone. Potrawa podawana jest na słodko. W zasadzie można dodać wszystko co koszerne i co pasuje do słodkiej, podsmażanej marchewki.

Należy stosować się do trzech poniższych zasad koszerności:

1.      Zasada niełączenia produktów mięsnych i mlecznych.

2.      Nieużywanie produktów pochodzących od zwierząt niekoszernych: wieprzowina, w tym smalec, konina, strusina, w tym jaja strusie). Praktycznie dozwolone są: wołowina, cielęcina, drób i jego jaja.

3.      Nieużywanie produktów pochodzących od niekoszernych zwierząt wodnych: owoców morza, węgorza, suma, jesiotra i jego ikry. Koszerne są ryby posiadające łuski i płetwy oraz ich ikra (np. dorsz, śledź, łosoś, tuńczyk).

Regulamin

Zgłoszenie

Oświadczenie

 

 

Partnerzy :

Gmina i Miasto Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne

Muzeum Wsi Kieleckiej

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej
w Chęcinach

Geopark Świętokrzyski

Jaskinia Raj

Portal Informacji Kulturalnej
wici.info
Świętokrzyskie wirtualnie

Kielce Raj dla dzieci

 

©ˆ 2013 Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach
ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny
tel. 41 3151097
http://www.ckis.com.pl
email: sekretariat@ckis.checiny.pl
NIP: 959-15-58-476

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje projekt "Zaczytani chęcinianie” dofinansowany w ramach Programu Rządowego. Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje zadanie pn.: Miejsce dla sztuki" w ramach Programu Infrastruktura domów kultury, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.