BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

W chęcińskiej bibliotece powiększa się grono małych czytelników

Z radością informujemy, że grono małych czytelników chęcińskiej biblioteki powiększyło się o kolejne dzieci, które przystąpiły do projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ta ma zachęcić rodziców dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat) do częstego odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem.

Każdy przedszkolak, którego rodzice zapiszą do naszej biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Krasnal w krzywej czapce” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajduje się także broszura informacyjna dla rodziców, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Do grona czytelników biblioteki w Chęcinach dołączyli: Laura, Tymoteusz, Mikołaj, Stanisław, Aleksandra, Alan, Emilka. Gratulujemy również Zosi, Lenie i Nikoli otrzymania Dyplomu Małego Czytelnika. Życzymy ciekawych książek na ich czytelniczej drodze i niezapomnianych wrażeń z przeczytanych lektur.

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym, które nie wzięły jeszcze udziału w akcji „Mała książka – wielki człowiek” do odwiedzenia biblioteki. 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chęcinach


 

 

 

Partnerzy :

Gmina i Miasto Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne

Muzeum Wsi Kieleckiej

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej
w Chęcinach

Geopark Świętokrzyski

Jaskinia Raj

Portal Informacji Kulturalnej
wici.info
Świętokrzyskie wirtualnie

Kielce Raj dla dzieci

 

©ˆ 2013 Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach
ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny
tel. 41 3151097
http://www.ckis.com.pl
email: sekretariat@ckis.checiny.pl
NIP: 959-15-58-476

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje projekt "Zaczytani chęcinianie” dofinansowany w ramach Programu Rządowego. Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje zadanie pn.: Miejsce dla sztuki" w ramach Programu Infrastruktura domów kultury, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.