BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

QUEST „Chęcińskim szlakiem niepodległości” – oprowadza duch weterana walk Pierwszej Kompanii Kadrowej w sierpniowych dniach 1914 roku.

W listopadzie ubiegłego roku powstał w Chęcinach QUEST – czyli edukacyjna gra terenowa, która łączy elementy zabawy i nauki. Jest to jeden z questów powstałych w cyklu związanym z przemarszem I Kompanii Kadrowej z Krakowa do Kielc.

W związku ze zbliżającym się, piątkowym wydarzeniem w Chęcinach, upamiętniającym Marsz I Kompanii Kadrowej, zapraszamy na niecodzienny spacer wierszowaną historią. Jest to okazja, aby poznać zakątki Chęcin oraz ślady walki o wolność Ojczyzny. Historia w queście jest opowiadana przez ducha bezimiennego żołnierza, weterana walk Pierwszej Kompanii Kadrowej.

Długość trasy QUESTU wynosi 4,2 km. Jest to zawsze dostępna, edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki. Aby rozwiązać wszystkie zagadki QUESTU i przejść grę, wystarczy uważnie czytać wierszowane wskazówki. Na mecie czeka na uczestnika skarb – pamiątkowa pieczęć.

QUEST dostępny jest w bezpłatnej aplikacji „Questy – Wyprawy Odkrywców” oraz na stronie www.questy.org.pl/quest/checinskim-szlakiem-niepodleglosci. Do pobrania w wersji papierowej również w Centrum Informacji Turystycznej oraz w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach.

QUEST „Chęcińskim szlakiem niepodległości”, którego opiekunem jest CIT w Chęcinach, został zrealizowany przez Fundację Mapa Pasji przy współpracy z CIT oraz CKiS w Chęcinach.

Karolina Dudek

 

 

 

Partnerzy :

Gmina i Miasto Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne

Muzeum Wsi Kieleckiej

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej
w Chęcinach

Geopark Świętokrzyski

Jaskinia Raj

Portal Informacji Kulturalnej
wici.info
Świętokrzyskie wirtualnie

Kielce Raj dla dzieci

 

©ˆ 2013 Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach
ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny
tel. 41 3151097
http://www.ckis.com.pl
email: sekretariat@ckis.checiny.pl
NIP: 959-15-58-476

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje projekt "Zaczytani chęcinianie” dofinansowany w ramach Programu Rządowego. Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje zadanie pn.: Miejsce dla sztuki" w ramach Programu Infrastruktura domów kultury, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.