BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Rynek Górny w Chęcinach zamienił się w prawdziwą oazę sztuki i inspiracji

Obrazy ukazujące piękno malowniczej gminy i królewskiego miasta. 8 sierpnia, Rynek Górny w Chęcinach przemienił się w niezwykłe miejsce spotkania sztuki i twórczych dusz. Wszystko za sprawą happeningu, który odbył się w ramach tegorocznej, jubileuszowej, 20. edycji Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Pocztówki Chęcińskie 2023”.

Urokliwe chęcińskie uliczki, urzekająca natura, zabytki sakralne, czy majestatyczny Zamek Królewski w Chęcinach – to tylko niektórzy bohaterowie obrazów spod pędzla uczestników Jubileuszowego XX Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Pocztówki Chęcińskie 2023”. Chętni mogli zobaczyć po raz pierwszy efekty artystycznej pracy uczestników pleneru. Magiczna atmosfera tego wyjątkowego wydarzenia sprawiła, że każdy mógł choć na chwilę zanurzyć się w świat barw, kształtów i wyobraźni.

Wydarzenie obfitowało także w wiele serdecznych rozmów. Odwiedzający mieli okazję nie tylko podziwiać prace, ale także porozmawiać z artystami. Wszystko to stworzyło atmosferę otwartości i bliskości. Każda rozmowa była jak wędrówka przez labirynt twórczej duszy, otwierając nowe horyzonty i perspektywy.

Katarzyna Kazusek

 

Partnerzy :

Gmina i Miasto Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne

Muzeum Wsi Kieleckiej

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej
w Chęcinach

Geopark Świętokrzyski

Jaskinia Raj

Portal Informacji Kulturalnej
wici.info
Świętokrzyskie wirtualnie

Kielce Raj dla dzieci

 

©ˆ 2013 Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach
ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny
tel. 41 3151097
http://www.ckis.com.pl
email: sekretariat@ckis.checiny.pl
NIP: 959-15-58-476

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje projekt "Zaczytani chęcinianie” dofinansowany w ramach Programu Rządowego. Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje zadanie pn.: Miejsce dla sztuki" w ramach Programu Infrastruktura domów kultury, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.