BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej - Pamięci Bohaterom

Serdecznie zapraszamy na Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 11 sierpnia, od godz. 18:30 na Rynku Górnym w Chęcinach. W programie pieśni legionowe w wykonaniu Chóru Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uroczysty apel oraz spektakl muzyczny "Nasza to krew" Teatru Muzycznego IWIA.

„Pamięci Bohaterom. Chęciny 2023” to projekt, w ramach którego zapraszamy do wspólnego świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości.

Okazją do tego będzie upamiętnienie dnia 11 sierpnia 1914 roku, kiedy Pierwsza Kompania Kadrowa w drodze z krakowskich Oleandrów wniosła powiew wolności do Chęcin.

Co roku 11 sierpnia Chęciny witają uczestników Marszu. Jest to wspaniała okazja do świętowania na rynku u podnóża Królewskiego Zamku i doskonały czas na lekcje patriotyzmu. W tym roku zapraszamy wszystkich do wspólnego Powitania Kadrówki i wieczorny apel.

Artystycznym zwieńczeniem tegorocznego wydarzenia będzie spektakl muzyczny pt. „Nasza to krew” w wykonaniu teatru IWIA.

Zaprezentujemy Państwu lekkie libretto z dużą dozą „zakazanych melodii” a porywająca i zabawna interakcja z widzem to tylko cześć obrazu przedstawiającego charakter Ojczyzny, polskiego żołnierza i zwykłej polskiej dziewczyny. "Ojczyzna”, "Sanitariuszka Małgorzatka”, "Dziś idę walczyć mamo” to melodie, które dopełnią ten niezwykły spektakl.

Warstwa muzyczna została opracowana przez wybitnego aranżera Jerzego Kluzowicza, który do współpracy, zaprosił wybitnych muzyków: Kazimierza  Chludka - saksofon, Wiesława Murzańskiego - gitara basowa i Marcina Witwickiego – perkusja. Nie zabraknie również wspólnego śpiewania pieśni legionowych wraz z chórem Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wydarzenie odbędzie się w ramach realizacji projektu pn. „Pamięci Bohaterom Chęciny 2023” dofinansowanego ze środków Biura "Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Andrzej Bętkowski.

Partnerzy :

Gmina i Miasto Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne

Muzeum Wsi Kieleckiej

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej
w Chęcinach

Geopark Świętokrzyski

Jaskinia Raj

Portal Informacji Kulturalnej
wici.info
Świętokrzyskie wirtualnie

Kielce Raj dla dzieci

 

©ˆ 2013 Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach
ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny
tel. 41 3151097
http://www.ckis.com.pl
email: sekretariat@ckis.checiny.pl
NIP: 959-15-58-476

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje projekt "Zaczytani chęcinianie” dofinansowany w ramach Programu Rządowego. Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje zadanie pn.: Miejsce dla sztuki" w ramach Programu Infrastruktura domów kultury, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.