BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

V Rajd Nordic Walking TURYSTYCZNIE – Ostrów, Wolica, zakończenie jesienno-zimowego cyklu rajdów po gminie Chęciny

Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnim rajdzie Nordic Walking TURYSTYCZNIE w jesienno-zimowym cyklu rajdów po malowniczej gminie Chęciny, który odbędzie się w sobotę 25 marca 2023 r. w miejscowości Ostrów. Trasa o długości ok 11 km poprowadzi przez urokliwe zakątki Ostrowa do Rezerwatu Przyrody Wolica oraz do Starego Młyna.

Wiosna pomału budzi przyrodę do życia, choć zima jeszcze nie odpuszcza. Żegnając poranne przymrozki i zaszronione pola polecamy Nordic Walking turystycznie. Po raz kolejny zapraszamy do spędzenia aktywnie sobotniego przedpołudnia i udziału w rajdzie „z kijkami” po malowniczych zakątkach gminy Chęciny. Podczas ostatniego rajdu z cyklu, uczestnicy przemaszerują do Rezerwatu Przyrody Wolica zlokalizowanego w miejscowości Siedlce oraz do Starego Młyna w Wolicy podziwiając najpiękniejsze tereny Ostrowa i okolice rzeki Czarna Nida. Każdy uczestnik zapozna się lub przypomni sobie podstawową technikę Nordic Walking, czyli chodzenia z popularnymi kijkami. Rajd poprowadzi instruktor nordic walking, Polskiej Federacji Nordic Walking.

Zbiórka uczestników odbędzie się o godz. 09:45 w Ostrowie przy świetlicy wiejskiej. Uczestnicy wszystkich rajdów z cyklu otrzymają odznakę CHĘCIŃSKIEGO PIECHURA wręczaną przez Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny. Szczegółowy program znajduje się w Regulaminie.

Udział jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 24 marca 2023 r. do godz. 12.00. W przypadku ulewnych opadów deszczu, rajd zostanie przełożony na inny termin.

Regulamin i zgłoszenie

 

Partnerzy :

Gmina i Miasto Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne

Muzeum Wsi Kieleckiej

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej
w Chęcinach

Geopark Świętokrzyski

Jaskinia Raj

Portal Informacji Kulturalnej
wici.info
Świętokrzyskie wirtualnie

Kielce Raj dla dzieci

 

©ˆ 2013 Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach
ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny
tel. 41 3151097
http://www.ckis.com.pl
email: sekretariat@ckis.checiny.pl
NIP: 959-15-58-476

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje projekt "Zaczytani chęcinianie” dofinansowany w ramach Programu Rządowego. Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje zadanie pn.: Miejsce dla sztuki" w ramach Programu Infrastruktura domów kultury, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.