BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Wydarzenie plenerowe „W Krainie Legend Chęcińskich" oraz Gra Terenowa - 7 sierpnia 2022 r.

W najbliższą niedzielę 7 sierpnia 2022 r. o godz. 16.00, w Parku Miejskim im. Ojca Mateusza Korczaka w Chęcinach odbędzie się wydarzenie pn. „W Krainie Legend Chęcińskich”. Zapraszamy Państwa do przeniesienia się w przeszłość i wspólnego czytania legend o Chęcinach, tych znanych i być może jeszcze niesłyszanych.

Będzie to również czas na chwilę odpoczynku i wytchnienia wśród zieleni Parku. Strefę relaksu zapewni „Fabryka Relaxu” proponując masaż twarzy kobido oraz masaż ciała. Dla dzieci przygotowanych zostanie szereg atrakcji przy współpracy ze stowarzyszeniem „Świętokrzyskie Jagi”: animacje, warkoczyki syntetyczne, tatuaże z henny, bańki mydlane. Punkt informacyjny programu „Czyste powietrze” zapewni Urząd Gminy i Miasta Chęciny.

Gra terenowa dla dzieci

Na najmłodszych będzie czekała gra terenowa „W Krainie Legend Chęcińskich”. Na terenie Chęcin zostaną ukryte punkty z legendarnymi zadaniami i zagadkami do rozwiązania. Każdy uczestnik podczas gry pozna kilka ciekawostek i tajemniczych legend związanych z królewskim miastem Chęciny. START i META będzie miała miejsce w hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami” (na portierni). Gra będzie aktywna w godz. 10.30 – 15.00. Gracze otrzymają na mecie upominki oraz Legendarne Dyplomy. Podczas wydarzenia plenerowego w Parku od godz. 16.00 zostaną rozlosowane dodatkowe nagrody dla uczestników gry terenowej. Regulamin gry dostępny jest do pobrania tutaj -> REGULAMIN.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

 

Partnerzy :

Gmina i Miasto Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach

Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne

Muzeum Wsi Kieleckiej

Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej
w Chęcinach

Geopark Świętokrzyski

Jaskinia Raj

Portal Informacji Kulturalnej
wici.info
Świętokrzyskie wirtualnie

Kielce Raj dla dzieci

 

©ˆ 2013 Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach
ul. Armii Krajowej 18A, 26-060 Chęciny
tel. 41 3151097
http://www.ckis.com.pl
email: sekretariat@ckis.checiny.pl
NIP: 959-15-58-476

 

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje projekt "Zaczytani chęcinianie” dofinansowany w ramach Programu Rządowego. Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach realizuje zadanie pn.: Miejsce dla sztuki" w ramach Programu Infrastruktura domów kultury, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.