BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Teatr Grodzki „Pod Basztami” integruje dzieci, młodzież oraz seniorów

Działająca od 2014 roku grupa teatralna pod okiem p. Doroty i Artura Anyż sukcesywnie zrzesza zarówno najmłodszych adeptów sztuki teatralnej jak i seniorów. Przygotowywane są obecnie spektakle, które już niebawem będziecie mogli Państwo oglądać na chęcińskich deskach teatru.

O tym, że teatr rozwija i kształtuje charakter przekonali się już aktorzy, którzy od kilku lat biorą udział w warsztatach. Tu odkrywane jest wnętrze i osobowość, przełamywane są bariery wstydu, lęku i zażenowania przed publicznymi wystąpieniami. Jak wymienia p. Dorota Anyż na zajęciach trenowanych jest dziesięć aspektów osobowości, czyli koncentracja, zmysły, mowa, wyobraźnia, fizyczne ja, emocje, intelekt, wiara w siebie, energia życiowa i konsekwencja. Są to cechy, które pomagają w osiąganiu sukcesów w każdej dziedzinie życia. Dzięki tej pracy, pobudzana jest kreatywność pozwalająca w każdych okolicznościach mieć pomysł na siebie i się nie nudzić. Emocje towarzyszące grze w sztuce teatralnej uwrażliwiają i pomagają dostrzegać różne odcienie barw naszego życia. Ze zdobytym tak fantastycznym kapitałem emocjonalnym można iść i realizować się przez całe życie

Warsztaty Teatru Grodzkiego „Pod Basztami” odbywają się w Sali wokalno-teatralnej Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, która powstała dzięki dofinansowaniu ministerialnemu z Programu Infrastruktura Domów Kultury. W Sali znajduje się mała scena oraz profesjonalny sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy, który pozwala na przygotowywanie spektakli na miarę prestiżowych desek teatralnych. Uczestnicy spotykają się w środy, z podziałem na trzy grupy: gr. dla seniorów w godz. 14.00 – 16.00, gr. dla dzieci młodsza w godz. 16.00 – 17.30, gr. dla dzieci starsza w godz. 17.30 – 19.00. Są to zajęcia bezpłatne.

Karolina Dudek

fot. Dariusz Miernik