BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

„Lato z Teatrem w Chęcinach” pod takim hasłem odbędzie się niedzielne wydarzenie 25 lipca 2021 r.

Na Rynku w Chęcinach wystąpią aktorzy teatru „Rejwach” z Nagłowic  pod przewodnictwem Państwa Doroty i Artura Anyż. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć trzy spektakle: „Impresja Lata w Teatrze”, „Polowanie”, oraz „O tym jak Mikołaj Rej ludziom poczciwym mówił o sobie”.

Jako pierwsza „Impresja Lata w Teatrze” to muzyczny przekaz w wykonaniu piosenek współczesnych, kabaretowych.
Spektakl „Polowanie” przygotowany został według „Polowania na Lisa" Sławomira Mrożka. Są to wariacje na temat kontestacji rzeczywistości, rozbicia więzi społecznych i stawiania pojedynczego człowieka w sytuacji bezradności i osamotnienia.
Ostatnia z inscenizacji pn. „O tym jak Mikołaj Rej ludziom poczciwym mówił o sobie” będzie opowieścią uczniów o czasach współczesnych, gdzie słuchaczem stanie się sam Mikołaj Rej przeniesiony w czasie do teraźniejszej szkoły.

Teatr ma nauczać, wzruszać i pouczać. I taki zamysł jest zamysł naszego niedzielnego spotkania, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

Podczas wydarzenia będzie dostępny mobilny punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego 2021.
W dniu 25 lipca 2021 r. w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach ul. Armii Krajowej 18A będzie można skorzystać ze szczepienia przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji, preparatem jednodawkowym Janssen firmy Johnson&Johnson. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym w godzinach od 16.00 do 18.00 do mobilnego punktu szczepień zorganizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka Szpital Specjalistyczny w Kielcach. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.