BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju - 6 kwietnia

Dziś 6 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy  Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w sierpniu 2013 roku. Ta data nie jest przypadkowa gdyż właśnie 6 kwietnia 1896 roku w  Atenach rozpoczęły się pierwsze w epoce nowożytnej letnie igrzyska olimpijskie. Międzynarodowy Dzień Sportu ma na celu promocję aktywności fizycznej wśród społeczeństwa w różnym wieku. Inicjatywa ta ma uświadamiać, iż każda nawet najmniejsza aktywność fizyczna a wykonywana systematycznie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. 

W tych trudnych czasach w których nie możemy korzystać z infrastruktury sportowej zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy i Miasta Chęciny do podejmowania aktywności fizycznej w różnych formach, pamiętając że sport to zdrowie.
Pamiętajmy również że ten dzień może być początkiem i pretekstem do rozpoczęcia nowej sportowej przygody, nowego sportowego życia.
Drodzy sportowcy! dziękujemy Wam za trud, zapał i zaangażowanie w tworzenie dyscyplin, które reprezentujecie. Za owocne efekty potu na treningach, którego możemy być świadkami. Dziękujemy za pozytywne emocje. Życzymy Wam spełnienia sportowych marzeń i dalszych sukcesów, a przede wszystkim wytrwałości