BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chęcinach rozdaje już pierwsze dyplomy dla swoich najmłodszych czytelników w kampanii społecznej „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki w ramach promocji czytelnictwa wśród trzylatków. 
Alicja, Kubuś, Gabrysia, Michałek i Gabryś to pierwsi mali czytelnicy naszej biblioteki, którzy zebrali komplet naklejek za wypożyczone książeczki i zostali nagrodzeni imiennym dyplomem akcji „Mała książka- wielki człowiek”.
Gratulujemy rodzicom! Państwo przyprowadziliście swoje pociechy do biblioteki i wspieracie je w ich czytelniczych zainteresowaniach. Istnieje ogromna szansa, że dzięki temu w Waszych dzieciach obudzi się czytelnicza pasja, będąca najlepszą gwarancją płynnego i intensywnego rozwoju dziecka. Czytanie zaspokaja w dzieciach naturalną ciekawość świata, pomaga w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące je pytania i uwrażliwia na drugiego człowieka.
Gorąco zachęcamy wszystkie maluchy do odwiedzenia biblioteki. Każdy trzylatek, który wraz z rodzicem przyjdzie do nas, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
                                                                                                                        M-GBP w Chęcinach
 
Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl