BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Operetka Wczoraj i Dziś w wykonaniu grupy IWIA - hala "Pod Basztami" 3 lutego 2019 r.

PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW DO 27 stycznia br. - sprawdź promocyjne ceny i zniżki!

Najpiękniejsze melodie i historie bajkowego świata operetki, komiczne sytuacje, humor i dowcip - a wszystko to w wykonaniu teatru muzycznego „grupa IWIA” zobaczymy i usłyszymy już 3 lutego 2019 r.
o godz. 16.30 w hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach.

PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW!!!
Ceny biletów sprzedawanych do 27 stycznia 2019 r.:

·        zwykły – 20 zł

·        z Kartą Seniora (zniżka 30%) – 14 zł

·        grupowy (min. 20 biletów) – 15 zł

Ceny biletów sprzedawanych od 28 stycznia 2019 r.:

·        zwykły – 25 zł

·        z Kartą Seniora (zniżka 30%) – 17,50 zł

·        grupowy (min. 20 biletów) – 20 zł

Obowiązują bezpłatne wejściówki dla dzieci do lat 6 (do odebrania w kasie CKiS).

Bilety są dostępne w sprzedaży w kasie CKiS oraz poprzez stronę internetową www.biletyna.pl.
Przez stronę www.biletyna.pl są sprzedawane tylko bilety zwykłe.

 

Scenariusz do spektaklu Operetka Wczoraj i Dziś, został napisany dzięki inspiracji płynących z melodii i historii zawartych w najpiękniejszych operetkach.

“Usta Milczą, Dusza Śpiewa”, “W Rytm Walczyka”, “Dziewczęta z Barcelony”, “Wilia”, “Czardasz Rozalindy”, Walce i Polki Straussa, Kankan Offenbacha czy wiele innych znanych i lubianych melodii, to muzyczna kanwa autorskiego widowiska operetkowego. Ponadto iście komiczne sytuacje rodem z mydlanej opery utworzą historie, które przeprowadzają widza przez intrygę, zdradę, miłość, oraz hulaszczy żywot lekkodusznych arystokratów.

Akcja widowiska rozgrywa się na salonach XIX w. Wiednia na jednym z wielu wystawnych bali. Przewijają się tam najrozmaitsze, zjawiskowe damy, jedne dystyngowane inne szalone. W chwilach tak zwanej – słabości, degustując zbyt dużo wytwornego trunku przestają już skrywać namiętne uczucia względem eleganckich panów, a śpiewając pieśń, arię lub tańcząc czardasza, walca czy polkę, wyrażają co im w duszy gra.

Panowie natomiast, jako najwięksi znawcy nieodgadnionych kobiecych charakterów, przy wtórze lampki wina, popisują się sami przed sobą, najrozmaitszymi sposobami ujarzmiania i poskramiania płci pięknej.

Gdy jednak zabawa dobiega już końca, wszyscy odnajdują nić porozumienia i łącząc się w pary, kończą zabawę ognistym i szalonym, kankanem.

Charakter nierealnego, przy tym jakże baśniowego i wyjątkowo zabawnego libretta, daje bohaterom możliwość przebierania i przeobrażania się w kogoś zupełnie innego niż w rzeczywistości. Kostiumy, jak przystało na elegancki bal, są bardzo wyszukane i obowiązkowe, a sceneria sali balowej zachęca widza do uczestnictwa w niecodziennym spotkaniu z zupełnie nową operetką.
 

Obsada: Izabela Witwicka, Sylwia Frączek/Sylwia Szyda, Jarosław Bielecki/Rafał Tomkiewicz, Jakub Klich/Wojciech Paczyński, Anna Hamryszak, Marta Słoniec/Anna Kaczmarek, Krzysztof Sojka
Scenariusz i reżyseria: Izabela Witwicka
Kierownictwo muzyczne: Wiesław Murzański
Choreografia: Izabela Witwicka
Kostiumy i scenografia: 
IWIA Styl
Produkcja i realizacja: Grupa IWIA, IWIA Tech

źródło: www.grupaiwia.pl