BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

„Mała Książka – Wielki Człowiek”. Zapraszamy rodziców z dziećmi z rocznika 2015 do Biblioteki!

Drodzy rodzice, zachęcajcie Wasze pociechy do czytania! Chcesz aby Twoje dziecko nabywało bogatego słownictwa, aby rozwijała się jego wyobraźnia? CZYTAJ MU KSIĄŻKI. My dorośli wiemy jak książka potrafi przenieść nas w inny świat. Czytając czujemy jakbyśmy stali obok bohatera i przyglądali się rozwojowi zdarzeń z bliska. Tak samo książki dla dzieci przenoszą je w baśniowy świat, tylko my rodzice mamy wpływ na to w jaki. Biblioteka posiada zbiór książek odpowiedni dla każdego wieku dziecka. Odwiedzając bibliotekę publiczną możemy wspólnie z dzieckiem wybrać ciekawą historię, niejednokrotnie ciekawszą niż ulubione bajki w tv. RODZICU, POMAGAJ ROZWIJAĆ SIĘ TWOJEMU TRZYLATKOWI PRAWIDŁOWO!

O projekcie:

Na początku października Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chęcinach przystąpiła do realizacji projektu „Mała książka – Wielki człowiek”, którego organizatorem jest Instytut Książki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt ten ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci, ponieważ czytanie wspomaga rozwój dziecka. Dzięki czytaniu i opowiadaniu dziecku różnych bajek, wierszy i innych utworów pobudza się jego wyobraźnię i wzbogaca słownictwo, a w konsekwencji uczy malucha prawidłowej budowy zdań i poprawnego rytmu języka.

Pierwsze wyprawki w ramach w/w projektu trafiły już do małych czytelników naszej Biblioteki. Dzieci, które w raz z rodzicami odwiedziły naszą Bibliotekę otrzymały w prezencie książkę pt.: „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Rozdane książeczki sprawiły maluchom wiele radości. Zachęcamy, by rodzice jeszcze niezapisanych dzieci z rocznika 2015 nie zwlekali i zgłosili się do naszej Biblioteki. Akcja trwa do końca grudnia 2018 roku. Od stycznia będziemy wydawać pozostałe wyprawki dzieciom, które zapiszą się do Biblioteki – tym razem maluchom urodzonym w 2016 roku. 

Przypominamy, że Mały Czytelnik za każdą wizytę w Bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dotychczas nasze wyprawki otrzymali: Alicja, Olivia, Mateusz, Gabrysia, Kajetan, Magdalena, Zuzia, Michał, Maja, Wiktoria, Gabryś, Kuba, Lilly, Marcin, Mikołaj, Iga, Krzyś, Nadia, Helenka, Milena i Bartosz.

M-GBP w Chęcinach