BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Świąteczna magia teatru

14 grudnia hala „Pod Basztami” zamieniła się w magiczny teatr. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas młodzi aktorzy, którzy przedstawili najpiękniejsze świąteczne opowieści. Wszystkich uczestników i gości gorąco powitał Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski.

Podczas „Świątecznego Przeglądu Małych Form Teatralnych”, obejrzeliśmy cztery spektakle: „Pomocnicy Świętego Mikołaja”, który przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Polichnie; „Jak to dawniej bywało, czyli rzecz o Świętach Bożego Narodzenia” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bolminie; „Opowieść Wigilijną” Dickens’a, zaprezentowaną przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tokarni oraz widowisko „Skrzydełka” w wykonaniu Teatru Grodzkiego „Pod Basztami”.

Swoje umiejętności zaprezentowali także uczestnicy zajęć muzycznych organizowanych przez Szkołę CASIO działającą przy Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Instrumentalne wykonanie kolęd „Gdy Śliczna Panna” oraz „Przybieżeli do Betlejem” napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Oczywiście, nie zabrakło także Świętego Mikołaja, który wędrował po widowni obdarowując widzów słodkimi upominkami.

Organizatorzy dziękują za wsparcie i ufundowanie słodkich upominków firmom:

NORDKALK,

BIKO- SERWIS Sp. z o.o.

Euro Sklep,

Kancelaria Adwokacka Anna Chmielnicka,

Apteka Wiesława Kawecka,

Sklep ABC Stanisław Śledź,

ERKAZET- producent siatki ogrodzeniowej,

ROMANO Firma Transportowo- Usługowa

 

Zapraszamy do fotorealacji.

Anna Majchrzyk